Pragma teknoloji olarak Alanya,da  perkotek firmasının alanya yetkili bayisi olarak hizmet vermekteyiz.Magicpass,Magicface,Secuda,Strike,Avax ürünlerinin satışını ve montaj hizmeti vermekteyiz.Aşagıda detaylı oarak ürünlerimizle ilgili bilgileri görebilirsiniz. Alanyada personel geçiş kontrol sistemleri, yemekhane kontrol sistemelerin kurulumunu yapmaktayız. Her bütçeye uygun parmak okuma, yüz tanıma ve kartlı geçiş sistemlerimiz mevcuttur.

Parmak İzi Okuma

Parmak izi okuma sistemi,yemekhane,okul,otel,işyerlerinide personellerin giriş çıkış zamanlarını kontrol altına alan sistemdir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Personellerin giriş çıkış yaptığı noktalara parmak izi okuma cihazı monte edilir.Personellerin parmak izleri bu cihazlara tanıtılır.Daha sonra personeller tanıtılmış parmaklarını cihazı okuttuklarında,cihaz bu verileri kayıt edip merkez server'a yolllar.Serverda tutulan bilgilerde hangi personelin saat kaçta girdigini,çıktığını,hangi kapıdan çıktığını,erken çıkan veya geç çıkanların listesini tek tuşla önünüze getirir.Böylelikle ay sonunda personellerin maaşlarını rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

 

Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz tanıma sistemi,personel kontrol sistemlerinde,turnike geçişlerinde,yemekhane,okul,otellerde geçiş kontrol sistemi ve üye takip alanlarında kullanılmaktadır.

Sistem Nasıl Çalışır?

Yüz okuma sisteminin kullanılacagı noktaya cihaz montajı yapılır.Cihazımız ip tabanlıdır.Geçişine izin verilen personelin yüzleri cihaza tanıtılır. Artık cihazınız kullanıma hazır hale geldi.Önceden tanıtılan persoleniz geçiş yapabilir.Biometrik okuma sistemleri arasında en güvenli olan sistem yüz okuma sistemidir.

Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Bilgisayar bağlantılı bekçi tur kontrol sistemleri, güvenliğin gerekli olduğu tüm alanlarda kullanılan ve kullanım alanı oldukça geniş olan sistemlerdir. Bekçi tur sistemleri, güvenlik görevlilerinin yer aldığı her alanda güvenlik görevlilerini takip etmek için kullanılır. Bu sistemler; tur ve yuva kartı, tur noktası ve bekçi kontrol kaleminden oluşmaktadır. Bu sistemleri kullanabilmek için ilk önce programa tur noktaları ve tur kartları tanıtılmaktadır. Tanıtılan kartları bekçiler tura çıkacakları zaman sisteme okutmakla yükümlüdürler. Kayıt tamamlandıktan sonra bekçilerin devriye gezecekleri alanlara kontrol noktaları yerleştirilir. Bekçiler kontrol noktalarında yer aldıklarında bekçi kontrol kalemini bu noktalara okutarak o anki saat ve tarihin raporlanması sağlanır. Özellikle kontrol noktalarının yerleştirileceği alanlarda metal veya demir gibi iletken madde olmamasına dikkat edilmelidir. Bekçiler ilk kontrol noktasından başlayarak son kontrol noktasına ulaşarak okutma işlemini tamamladıklarında tur sonlanmış olacaktır.

Bekçi tur kalemi yüksek kalite kontrollerinden geçirilmiş ve ağır koşullarda teste tabii tutulmuştur. Dayanıklılığı ispatlanmış olan bu kalemler; düşseler ya da yere atılsalar dahi çalışmalarını sürdürebilirler. Ayrıca su geçirmez oluşları ile tüm kötü hava koşullarına rağmen güvenle kullanım sağlayabilirsiniz. Okuması esnasında ışıklı ve titreşimli olarak uyarı vererek kullanıcısına bilgi vermektedir. Özellikle gece bekçilerinin yer aldığı alanlarda daha sık tercih edilen bekçi tur sistemleri, giderek yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistemleri; sitelerde, plazalarda, holdinglerde veya alışveriş merkezlerinde güvenle tercih edebilirsiniz. Üstelik kalemin şarjı bitse dahi içerisindeki bilgiyi 3 yıl boyunca güvenle saklar ve böylece veri kaybı yaşamazsınız. Ayrıca adresleme özelliği sayesinde sadece istediğiniz alanların kontrol edilmesini de sağlayabilirsiniz.

Kartlı Şifre Açma

Bilgisayardan bağımsız olarak çalışan bu sisteme ilk olarak master kart okutulur, akabinde okutulacak tüm kartları tanıt ve bundan sonraki okumalarında geçiş yetkisi verir. Kart okuyucunun tetik süresi istenildiği gibi ayarlanabilir. Tetik olarak kuru kontak verdiği için elektronik kilit, manyetikkilit ve elektrikli kilit karşılıklarını açtırabilir. Kart okutarak giriş çıkış yapılabileceği gibi şifre okutularak da geçiş sağlanabilir. Sabotaj yapılması durumlarında alarm vererek kendini kapatma gibi özelliklere sahip olan standalone kartlı geçiş sistemleri apartman kapılarında göstergeç olarak kullanılabildiği gibi ofis, depo ve tüm oda kapılarında güvenle tercih edilebilir. 


PAYLAŞ